pátek 9. září 2016

d i v a d l o (2)

Doufala jsem, že si nafotím co všecko jsem k těm pěti představením měla, abych někdy příště nemusela lovit v paměti. Když jsme vybalovali dva kufry plné všeho, byl to hrozný chaos(jak je vidět na první fotce minulého příspěvku). Děti začali hrát a roztahovat vše po bytě. Taky jsem ztratila předlohy k omalovánko-úkolům, které děti po každém divadýlku na dovolené dostávali. Taky jsem si ty děti ani nestihla vyfotit. Bylo jich přes třicet! A bylo to krásný, pro ně "hrát". Tak mám aspoň těchto pár fotek, abych nezapomněla.

 Divadýlko inspirované knížkou Babička, Kuře a Drnditonda. Babička, gaučík, dortík.
 mírně Švankmajerovské kuře.
 kulisa města.
 kolo. Na omalovánkovém papíře byl úkol nakreslit na talíř Kuřeti snídani.
 Další divadlo bylo podle Slona a Mravence. Navléknuté jeřabiny, mechový domeček-jeskyně(který jsme domů nedovezli)
 Tůňka a slon.
 A taky klec lovce a chudáček veverka. Za úkol měli spojit různá zvířata, rostliny, nebo houby, které vedle sebe žijí podobně, jako slon s veverkou a mravencem. Třeba sasanka a klaun očkatý, velryba a malé rybky, co ji zbavují parazitů, hroch a ptáček, pařez a houby...a mohli vymyslet další příklady.

 Tohle bylo hodně upravené podobenství o milosrdném samaritánovi. Rybář jel prodat úlovek do města. v lese ho napadl krokodýl, sežral mu koně i ryby a pokousal ho. Rybář volal o pomoc. Jel kolem šašek, který jel do města rozveselit všecky smutné(pomooc, já jsem smutný!), jel kolem král, pořádající hostinu pro všecky chudé a hladové(pomóc jsem chudý a hladový!přišel jsem o všechno!),šla kolem princezna, která pořádala přehlídku krásy, z výtěžku chtěla pomoc nemocným(pomoc já potřebuji lékaře!). Nikdo z nich mu nepomohl. Až jel kolem obávaný vodník, prodat na trh husu. Zaslechl jeho volání, pomohl mu, odvezl ho do nemocnice a protože neměl chudák ani kartičku pojištěnce, zaplatil doktorce za péči svojí husou. Za úkol měly děti vybarvit, co by se mohlo rybářovi v nemocnici hodit, aby se lépe uzdravil.
 Pak improvizovaná pohádka o Mášence a medvědech. Když Mášenka neposlechla maminku, snědla všechno medvídkovi, rozsedla mu židličku a nakonec utekla bez omluvy, dostala od maminky na zadek a musela se jít medvědům omluvit:)
 Děti pak měli najít co nejvíc rozdílů před příchodem Mášenky a po jejím odchodu.
Nakonec ještě podobenství o ztracené ovečce a nebezpečném lvovi. V bludišti měl pastýř najít cestu k ovečce, co se ztratila.

až úkoly-jestli úkoly najdu, doplním je sem. A těším se snad zase za rok na nová.
Minulý divadelní příspěvek najdete tady.

10 komentářů:

 1. To je nádhera, můžu si to taky s dětmi zahrát, jupí! Nemáte, prosím Vás, k dispozici nějaké biblické téma, kdy bych herce jenom vytiskla? No trochu se stydím, ale spíš se těším- Jiřina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dobrý den! jaké biblické téma byste si představovala?všechny biblické kresby ke stažení dávám na www.bibleprodeti.blogspot.cz ...přímo loutky tam asi nejsou, ale ráda vám je nakreslím a pošlu!

   Vymazat
 2. já k vám jednou za čas nakouknu. nekomentuju. jen se dívám. teď obdivuju. krása. přesně na mou notu. ty dekorace, drobnosti. vtiskávám si do paměti k uskutečnění. víc podrobností chcem :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. díky!mám velkou radost:)podrobnosti máme žel všude po domě:)

   Vymazat
 3. Pobavila mě variace na milosrdného samaritána :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děti taky:)i když si to myslím se samaritánem vůbec nespojovali:)

   Vymazat
 4. To muselo být úžasné, B. by byla v sedmém nebi, kdyby to viděla! Kdybyste se chystali na Moravu i s vaším kočovným divadlem, hrozně rádi přijedeme!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuju, my hrajeme divadla jen na sborových dovolených, přímo kočovné divadlo nejsme:)minule jsem hrála s malou ségrou, tentokrát jen sama, bylo to trochu pomalejší:)

   Vymazat
 5. Kočovné divadlo jsem myslela jen obrazně:) Prostě kdybyste jeli někdy na dovolenou na Moravu a plánovala jsi hrát klukům nebo dalším dětem divadlo, uděláme si výlet a přijedeme na představení;)

  OdpovědětVymazat
 6. Och, tak toto je ale prehliadka. (U mňa to vyhráva kuře.)

  OdpovědětVymazat

těší mě!