sobota 14. ledna 2017

knižní kupka

Dnes jsme asi měli den blbec. Mizivá energie, trpělivost, ticho, soustředění...veliká únava. V takových dnech jsem děsně vděčná za knížky. Zklidní se tím děti. Já. I můj muž. Hurá! Tohle jsou ty ze dvou narozenin a vánoc, naše nové..
Sednout si v klidu do tepla ke kamnům a číst a číst...
Přidávám ubohé pokusy o sepsání dojmů z nich. Už to smolím dlouho a neumím se vymáčknout.

Hilda je naprosto perfektní! Momentálně nejoblíbenější knížka. Celé rodiny. Miluju Poleňáka. Těším se na další díl.

Rybí sliby nezklamaly. Po Mizících Hmyzících další dobrodružná poznávací cesta. Z moře potůčkem, říčkou...a otázky kluky moc baví!

Baobab vydal nově Auto z pralesa Daisy Mrázkové. Silné. Krásné a poetické..někdy dechberoucí čtení..(zatím si čtu po večerech sama)

Dům Myšek se dětem taky moc líbí. Mě knížka zklamala. Ale třeba to chce čas. Moc detailů na mě. A asi trochu text pro ilustrace. Ale dětem se líbí tak co!

V kostele jsme dostali Vánoční příběh s krásnými ilustracemi Giuliana Ferriho. Příběh ale radši vypravujeme sami. Dnes jsme si povídali o Josefovi a bylo to tak hezký...

Cílek  Františka Antonína Skály mírně v duchu Malého Pána(tedy spíš Malý Pán v duchu Cílka) taky nadchnul. A pokud jste film Malý Pán neviděli, moc ho doporučujeme!

A nakonec leporelo Nastupovat, jedeme! Dagmar Hilarové s ilustracemi Jiřího Kalouska. František miluje stroje. Dnes jsme byli v národním technickém. To kulili oči! Já taky. Naposled jsme tam byli když mi bylo asi šest. Ale taková škoda, že se nesmí do vagónu, nebo do uhlí!

Poslední knížková dokreslovací zas někdy..

14 komentářů:

 1. Knihy Daisy Mrázkové si čtu také po večerech sama. Tak krásné zimní večery :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky! S dětmi čtu asi nejradši Jácíčka, ale ono je všechno tak nádherný!

   Vymazat
 2. Dobrej vyber! :) Me mysky take zklamaly, fotky me bavi, ale ten text!! Co u nas ovsem vazne vede je Doktor Racek a jeho cesta kolem sveta. To bavi me i Joriku a ani mi nevadi cist ji kolem dokola :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda že v tom zklamání nejsem sama:)díky na tip na Racka!v časopisu raketě nás baví, tak se podíváme i na ty písmena!

   Vymazat
 3. Auto z pralesa jsem četla jako malá. Vůbec si nepamatuju o čem to bylo, jméno autorky mi ale připadalo natolik neobvyklé, že si ho pamatuju a dost jsem zírala na ty ilustrace. Nevěděla jsem, jestli se mi líbí nebo ne, ale připadaly mi hodně zvláštní. Dnes už ty ilustrace doceňuju víc a líbí se mi:-) Hildu teď máme půjčenou z knihovny a je to nářez. I děti (11 a 9 let) jsou nadšené. Poleňák je můj favorit. Podobnou knihu, kde jsou místo ilustrací fotky myšky, máme, jmenuje se Jak se máš Eliško a ta je podle mě krásná. Doceňuje ji i tříletá dcera.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Daisy Mrázková je úžasná. Doporučuju ten rozhovor si poslechnout! Hildě se v únoru?chystá další kniha!a na tu Elišku se musím podívat, myslím, že to bude to ono!

   Vymazat
 4. hmm Myšky mě zajímají, podívám se po nich, trochu mi připomínají Jak se máš Eliško a ta u nás měla mega úspěch

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to si právě myslím, že jak se máš eliško je ta, kterou jsem měla koupit:)

   Vymazat
  2. Eliška je lepší, už to vím :-)

   Vymazat
 5. Jé, tuhle rubriku mám moc ráda, moc za ni děkuju. Knížky to jsou moje! Čekám, jestli se tu objeví článek na nej knížky, které by neměly chybět v žádné knihovničce:-) To by mne moc potěšilo! Katka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katko to jsem ráda že těší!no popřemýšlím, nevím, jestli umím takhle obecně, ale určitě by šlo který já bych nemohla nemít:)

   Vymazat
  2. Tak to bude taky super seznam! Už se těším:) Snad tam nebude chybět Můj medvěd Flóra:) K.

   Vymazat
 6. Zaujali mne Rybí Sliby- mohla bych poprosit o Váš názor? A co dětem líbila se?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dětem moc. Františkovi(3)se líbily hlavně víly a Toníka bavily ryby a otázky. Ty kapitoly už se trochu opakovaly, ale nakonec nás to bavilo i tak. A knížek o rybách není nikdy dost!navíc našich:)doporučuju i mizící hmyzíky, ta se dětem líbila ještě víc!

   Vymazat

těší mě!