neděle 22. listopadu 2020

silnice pro Josefa

 Protože s ničím jiným si náš (už!) tříletý Josífek skoro nehraje.

Pro ty, které zajímal postup:

Potřebujete bavlněný koberec (my koupili v ikea za 250kč z recyklované bavlny), černou (větší) a bílou (menší) plechovku akrylové barvy (je levnější než textilní barva a několik vyprání snese, i když po častém praní možná bude potřeba někde opravit, donatřít), štětce, jehlu a bavlnky.

Nejdřív si namalujte černé silnice. Mě pomohlo začít se silnicí kolem dokola, pak kruhovým objezdem a pak nějak podle citu domalovat další silnice: serpentíny, parkoviště..

Další den, nebo dva, když černá dokonale zaschne domalujte bílou, použijte malý plochý štětec.

Nakonec vyšijte, co se vám chce. Domy, les, rybník.

Na dortu Josík dostal dřevěnou veverku a houby od Jany Nachlingerové, které se můžou zasunout za stromky. Veverka si je posbírá, naloží na valník (Pepe dostal od babičky s dědou wv od Kovapu, který prodává Hugo chodí bos) a odjede je prodávat do města.

Vyšívat nemusíte všechno hned, ale postupně si hrací koberec vylepšovat.Vedle koberce, veverky a hub dostal od každého autíčko. A ještě obrázkovou knížku. O knížkách zas jindy.

A rybku vyšil sám Toník.

3 komentáře:

  1. Pani, to je bajecny napad! Jak na rukodelne veci nejsem, tak toto mi prijde proveditelne i pro drevo, jako jsem ja a bude s tim asi hodne legrace. Moc diky za tip a navod!

    OdpovědětSmazat
  2. Wow! To je taková paráda ��

    OdpovědětSmazat

těší mě!