úterý 26. července 2016

cesta za pokladem (od Fabiána)

Přemýšlela jsem jak ještě bychom mohli zpestřit cestovatelský týden. Fabián (duch brdských lesů) nakreslil cestu za pokladem. Důvěrně známá místa a cestou několik zastavení.

Nečetla jsem dopředu plán na tvoření v prečítaném létu a tak jsme nevědomky hráli cestu za pokladem, která je psaná na příští týden (o hradech) tak se třeba inspirujete na později:).
 Kluci dostali mapu a aby se v ní lépe zorientovali, nejdřív vybarvovali. Náš dům, cestu kudy se mají dát i známá místa, které po cestě za pokladem Fabiána nesmí minout.
 Kostelíček, sádrového kance, maringotku, panelovou cestu, slepici...
 A hlavně rybu a železniční most.
 Zatímco tatínek odjel dle mých instrukcí neznámo kam na kole, dočítali jsme Pidibabku z Brd. Vyšlo to krásně. Fabián se v ní proměňuje mimojiné v hříbek nebo šišku a právě šišku Fabiána nám nosí táta vždycky když je v lese na vandru.
 Jen co jsme dočetli, přijel tatínek a tak jsme mohli vyrazit. sice je to cesta krátká, ale František chce mít raději pěkný výhled. Antonín byl přenadšený průvodce, celou cestu sledoval mapu a utíkal před námi a neustále komentoval, kolik toho už máme zasebou a kde zrovna se na mapě nacházíme a co musíme najít.
 Cestou jsme stihli i špendlíkovou svačinu.
 Když byl Francek konečně ochotný slézt z tátova hřbetu, zapojil se do hledání podle mapy.
 Zatímco Toník ukazuje místo pokladu, Fanda ukazuje nejdůležitější místo mapy. Tady dole je potůček, na potůčku jsme minulý týden stavěli most z klacků. Za ním už by někde měl být křížek.


 Kluci dostali od Fabiána pitíčko, kornoutek s bonbónkami a švihadlo. Aby prý cvičili skákání a byli mrštní jako Fabián.

6 komentářů:

  1. To je tak krásný! Hned bych šla taky hledat poklad:)
    Teta Majda

    OdpovědětSmazat
  2. To nadšení! Hledání pokladů milujeme všichni, že jo. No a gumoví medvídci, to je pro naše děcka největší odměna. :-D

    OdpovědětSmazat

těší mě!